Atrakcje w okolicy

Atrakcje turystyczne

Tereny Podhala oferują masę atrakcji turystycznych, które sprawiają, iż przez cały rok turyści nas odwiedzają, wracając do domów ze świetnymi przeżyciami i chęcią ponownych odwiedzin. Składają się na to między innymi:

Atrakcyjne Zakopane

Zakopane to miejsce, w którym można się świetnie bawić. Oprócz górskich szczytów, szlaków turystycznych ze wspaniałymi widokami warto też zobaczyć Wielką Krokiew lub słynny deptak z licznymi sklepami i regionalnymi karczmami czyli Krupówki. Odważni mogą tutaj skoczyć na bungee, pasjonatom podhalańskiej architektury polecamy Muzeum Tatrzańskie, szukającym przygody park linowy, amatorów fotografii odsyłamy na Gubałówkę, Morskie Oko i Kasprowy Wierch a wszystkim bez wyjątku polecamy sezonowe atrakcje, takie jak lodowiska, kino letnie czy Festiwal Ziem Górskich.

Spływ Dunajcem

Świetna atrakcja dla rodzin i grup zorganizowanych, podczas której uczestnicy przez dwie godziny płyną Dunajcem, wzdłuż granicy ze Słowacją, mogąc podziwiać ogrom atrakcyjnych dla oka widoków okolicznej przyrody. Doskonałe doświadczenie dla osób ceniących sobie uspokajający kontakt z przyrodą.

Czerwony Klasztor

Czerwony Klasztor to jedna z najsłynniejszych budowli sakralnych usytuowanych w Pieninach. Początkowo zabudowania klasztoru wykonane były z drewna. W 1360 roku zostały jednak zastąpione przez budynki ceglane oraz kamienne, wzniesione zgodnie z zasadami stylu gotyckiego.

Kręgielnia w Szaflarach

W karczmie Zadyma działa najnowocześniejsza w Europie kręgielnia, która jak magnes przyciąga miłośników i amatorów tej gry. Kręgielnia posiada cztery tory do gry, dlatego jednocześnie może z niej korzystać bardzo wiele osób. Cała sala jest podświetlana dzięki zastosowaniu technologii LED.

Pływalnia w Nowym Targu

W pobliskim Nowym Targu działa pływalnia miejska z tradycyjnym basenem wyczynowym. Stanowi dobrą alternatywę dla osób nie przepadających za ciepłymi wodami termalnymi. Na basenie znajdują się również zjeżdżalnia, sauny i łaźnia parowa. Pływalnia proponuje również atrakcyjne ceny.

Elektrownia wodna w Niedzicy

Zapora w Niedzicy jest najwyższą w Polsce zaporą ziemną z centralnym uszczelnieniem glinowym. Wysokość zapory: 56 m, długość: 404 m. Powstała w celu obniżenia kulminacji powodziowych i zwiększenia przepływów minimalnych w Dunajcu i Wiśle, a także wykorzystania energetycznego potencjału wody. Mieści on 232 mln m³ wody.

Miejska hala lodowa

Nowy Targ zaprasza również na miejską halę z taflą lodową o wymiarach 30x60. Na hali odbywają się mecze hokejowe a widownia pomieści 2 362 osoby. Po zakupieniu biletu, można skorzystać ze ślizkawki. Na terenie hali lodowej znajduje się siłownia, sala gimnastyczna oraz kawiarnia.

Bardzo dobry pensjonat. Byłem z rodziną w styczniu. Pokój i łazienka bez zarzutu. Czysto. Zarówno właściciel jak i obsługa otwarci na problemy gości. Polecam. Z pewnością tam wrócę. Wojtek Serwis nocowanie.pl

Witam, nowy pensjonat, pokoje w standardzie hotelu, obsługa bardzo miła. Na miejscu sklep i bistro z dobrymi obiadkami. Piechotą można dojść na termy Gorący Potok(1,7 km). Byłam bardzo nam się podobało polecam. .Jarek Serwis nocowanie.pl

Bardzo dobra oferta dla grup. Dużo możliwość spędzania czasu, dobre jedzenie i świetne boisko sportowe. Polecam. Iza Serwis nocowanie.pl

Pensjonat Perła Podhala

Zapisz się na Newsletter