Znane osoby z Podhala

Podhale to region, który znany jest z góralskiej kultury, pysznych, niecodziennych dań, niezapomnianych widoków, a także wyjątkowych osobowości. Czy nazwiska: Alicja Bachleda-Curuś, Sebastian Karpiel-Bułecka, Piotr Cyrwus, Michał Żebrowski są wam znane? Część popularnych osób urodziła się na Podhalu inni są stałymi bywalcami, a nawet mają już tutaj własne domy. Oto lista 12 znanych osób, które urodziły się na Podhalu bądź niedawno się tutaj osiedliły i można je często spotkać w okolicy.

 • 1. Piotr Cyrwus - aktor rodem z Waksmunda. Znany głównie z roli Ryśka w "Klanie". Dziś możemy spotkać go na deskach Teatru Starego w Krakowie.
 • 2. Alicja Bachleda-Curuś - choć urodziła się w Meksyku, to w jej żyłach płynie góralska krew. Jej stryj, Adam Bachleda-Curuś, był niegdyś burmistrzem Zakopanego. Lata młodości spędziła w Polsce. Ukończyła krakowskie V LO, na studia wyjechała do Nowego Jorku. W Polsce znana głównie dzięki roli Zosi w "Panu Tadeuszu", za oceanem dzięki "Ondine", gdzie zagrała u boku Colina Farrela.
 • 3. Sebastian i Staszek Karpiel Bułecka - podhalańscy muzycy, których można usłyszeć w najpopularniejszych polskich stacjach, Staszek Karpiel Bułecka to lider zespołu Future Folk. Często są gośćmi podhalańskim festiwali, koncertów, wydarzeń muzycznych.
 • 4. Leszek Czajka - pochodzący z Tylmanowej fryzjer warszawskich gwiazd. Prowadził w TVN Style własne reality show.
 • 5. Witold Gadowski - znany dziennikarz śledczy rodem z Zakopanego. Jest wiceprezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Obecnie prowadzi w Radiu WNET audycję poranną.
 • 6. Paulina Młynarska - ma dom w Zakopanem. Tu spędziła dzieciństwo.Znamy ją między innymi z talk-show "Miasto Kobiet".
 • 7. Magdalena Schejbal - ma partnera zakopiańczyka. Razem prowadzą przy Krupówkach restaurację - klub nocny. Dlatego też w okolicy można ją dosyć często zobaczyć. Znamy ją z serialu "Szpili na Giewoncie".
 • 8. Bartłomiej Topa - znany aktor z Nowego Targu. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jest współzałożycielem firmy producenckiej Film IT.
 • 9. Jan Wieczorkowski - polski aktor rodem z Rabki - Zdroju. Serca fanek skradł główną rolą w serialu "Czas Honoru".
 • 10. Mateusz Ziółko - muzyk z Zubrzycy na Orawie. Finalista 3. edycji The Voice of Poland.
 • 11.Michał Żebrowski - nie pochodzi z Podhala, ale od kiedy 15 lat temu wybudował dom w Brzegach spędza tu niemal każdą wolną chwilę. Sam mówi, że czuje się góralem. Obecnie możemy go oglądać w serialu "Na dobre i na złe" jako dr Falkowicza.
 • 12. Maciej Dowbor - polski prezenter i dziennikarz. Wraz z partnerką życiową, aktorką Małgorzatą Koroniewską ma dom w Bukowinie Tatrzańskiej.

Bardzo dobry pensjonat. Byłem z rodziną w styczniu. Pokój i łazienka bez zarzutu. Czysto. Zarówno właściciel jak i obsługa otwarci na problemy gości. Polecam. Z pewnością tam wrócę. Wojtek Serwis nocowanie.pl

Witam, nowy pensjonat, pokoje w standardzie hotelu, obsługa bardzo miła. Na miejscu sklep i bistro z dobrymi obiadkami. Piechotą można dojść na termy Gorący Potok(1,7 km). Byłam bardzo nam się podobało polecam. .Jarek Serwis nocowanie.pl

Bardzo dobra oferta dla grup. Dużo możliwość spędzania czasu, dobre jedzenie i świetne boisko sportowe. Polecam. Iza Serwis nocowanie.pl

Partnerzy / współpraca

Pensjonat Perła Podhala

Zapisz się na Newsletter