Najpopularniejsze szlaki na Podhalu

Polskie Tatry szczególnie warto odwiedzić latem. Obfitują bowiem w liczne trasy w górach, pozwalające na podziwianie malowniczych krajobrazów. Chcesz spędzić urlop w Tatrach i nie wiesz gdzie się wybrać? Przedstawiamy najpopularniejsze szlaki na letnie wędrówki.

Morskie Oko

Trening w górach

Listę "Najpopularniejsze szlaki w Tatrach" otwiera trasa na Morskie Oko. Liczący 17 km szlak łatwo pokonać nawet z małymi dziećmi, w czasie około 2h w jedną stronę. Zwieńczające marsz Morskie Oko można obejść dookoła. Na wycieczkę należy poświęcić cały dzień.

Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska to najpopularniejszy kierunek wycieczek po Tatrach Zachodnich. Długi na 12 km szlak biegnący wzdłuż malowniczego potoku i aż 5 wartych uwagi jaskiń, można pokonać w nieco ponad godzinę w jedną stronę. Wycieczce do Doliny Kościeliskiej warto jednak poświęcić cały dzień.

Kasprowy Wierch

Trening w górach

Na szczyt stanowiący granicę między Tatrami Zachodnimi a Wysokimi, prowadzą aż trzy szlaki o różnych poziomach trudności. Najłatwiejszy biegnie pod trasą kolei linowej, z której można skorzystać w przypadku gorszej pogody. Na wycieczkę na Kasprowy Wierch trzeba przeznaczyć około pół dnia.

Giewont

Trening w górach

Najbardziej charakterystyczny szczyt Tatr zdobywany jest najchętniej od strony Doliny Strążyskiej, w której znajduje się też malowniczy wodospad Siklawa. Na samą grań można się dostać stromym, wyposażonym w łańcuchy wejściem. Wycieczka dla średniozaawansowanych zajmuje prawie cały dzień.Jak się przygotować i gdzie wypoczywać?

Wybierając się w góry, trzeba pamiętać o odpowiednim ekwipunku. Na urlop w Tatrach należy spakować przynajmniej:

  • wiązane buty trekkingowe za kostkę;
  • nakrycie głowy;
  • przewiewne, bawełniane ubrania;
  • wygodny plecak turystyczny ze stelażem.

Szlaki w górach potrafią zachwycić, ale i zmęczyć. Dlatego właśnie, udając się na urlop w Tarach, warto wybrać zakwaterowanie o wysokim standardzie, które pozwoli na komfortowy wypoczynek po eksploracji szlaków.

Klikając TUTAJ dowiesz się więcej o naszej letniej ofercie!

Bardzo dobry pensjonat. Byłem z rodziną w styczniu. Pokój i łazienka bez zarzutu. Czysto. Zarówno właściciel jak i obsługa otwarci na problemy gości. Polecam. Z pewnością tam wrócę. Wojtek Serwis nocowanie.pl

Witam, nowy pensjonat, pokoje w standardzie hotelu, obsługa bardzo miła. Na miejscu sklep i bistro z dobrymi obiadkami. Piechotą można dojść na termy Gorący Potok(1,7 km). Byłam bardzo nam się podobało polecam. .Jarek Serwis nocowanie.pl

Bardzo dobra oferta dla grup. Dużo możliwość spędzania czasu, dobre jedzenie i świetne boisko sportowe. Polecam. Iza Serwis nocowanie.pl

Partnerzy / współpraca

Pensjonat Perła Podhala

Zapisz się na Newsletter

Regulamin