Jak przygotować się do sezonu narciarskiego?

Aby móc się w pełni satysfakcjonująco oraz przede wszystkim bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw zimowej pory roku, należy zastanowić się nad tym, jak przygotować się do sezonu narciarskiego. Chodzi nie tylko o przygotowanie samego sprzętu, ale również i własnego ciała. To bardzo ważne, aby pamiętać o przygotowaniu do wyjazdu na narty własnego ciała - dzięki temu możemy uniknąć przykrych kontuzji mogących zbyt szybko zakończyć nasz zimowy wypoczynek.

sezon narciarski 2019

Co trzeba zrobić przed wyjazdem na narty?

W dużym skrócie należy zadbać o dobrej jakości sprzęt, w pełni sprawny, zapewniający bezpieczną jazdę oraz przygotowanie fizyczne do intensywnego narciarskiego wypoczynku.

Przygotowanie fizyczne

Jak przygotować się na narty, aby zminimalizować ryzyko kontuzji i w pełni cieszyć się przez cały wyjazd zimowym szaleństwem? Bardzo ważne jest, aby ćwiczenia rozpocząć co najmniej miesiąc przed wyjazdem na narty (choć im wcześniej tym trening będzie efektywniejszy). Aby trening przyniósł oczekiwane rezultaty, niezbędne jest przeprowadzanie go przyjemniej dwa razy w tygodniu, co najmniej przez 45 minut (ćwiczenia muszą być intensywne, a najlepiej treningi wykonywać naprzemiennie - raz intensywny, aż do zmęczenia, a innym razem nieco lżejszy). Aby ćwiczenia przed wyjazdem na zimowe szaleństwo na stokach przyniosły oczekiwane efekty warto pamiętać o tym, jak istotne znaczenie ma to, aby pomiędzy poszczególnymi siłowymi ćwiczeniami tej samej grupy mięśniowej zrobić przerwy nie krótsze niż 3-4 dni.

sezon narciarski 2019

Oczywiście każdy trening, niezależnie od tego, do czego ma przygotować nasze ciało, musi zostać poprzedzony przemyślaną rozgrzewką, angażującą do pracy wszystkie partie mięśniowe. Tak naprawdę jeśli chodzi o trening właściwy, to w czasie jego przeprowadzania wykonywać możemy dowolne ćwiczenia pamiętając jednak o tym, że koniecznie muszą się w nim pojawić te, które ćwiczą skoczność i równowagę, czyli dwie absolutnie niezbędne na stoku umiejętności, niezależnie od preferowanej zimowej dyscypliny sportowej.

Przygotowanie sprzętu

Jeśli posiadamy własny sprzęt, powinniśmy przed wyjazdem oddać go do serwisu, sprawdzić, czy wszystkie części garderoby na nas pasują, czy musimy zadbać jeszcze o jakieś elementy. Możemy też skorzystać z serwisu już w górach, lub jeśli nie posiadamy własnego sprzetu, na miejscu możemy go wypożyczyć.

Bardzo dobry pensjonat. Byłem z rodziną w styczniu. Pokój i łazienka bez zarzutu. Czysto. Zarówno właściciel jak i obsługa otwarci na problemy gości. Polecam. Z pewnością tam wrócę. Wojtek Serwis nocowanie.pl

Witam, nowy pensjonat, pokoje w standardzie hotelu, obsługa bardzo miła. Na miejscu sklep i bistro z dobrymi obiadkami. Piechotą można dojść na termy Gorący Potok(1,7 km). Byłam bardzo nam się podobało polecam. .Jarek Serwis nocowanie.pl

Bardzo dobra oferta dla grup. Dużo możliwość spędzania czasu, dobre jedzenie i świetne boisko sportowe. Polecam. Iza Serwis nocowanie.pl

Partnerzy / współpraca

Pensjonat Perła Podhala

Zapisz się na Newsletter

Regulamin